Değerli Koşu Dostlarımız,

Son günlerde yaşanan bazı istenmeyen olaylarla ilgili olarak zorunlu bir açıklama yapmak durumunda kaldık.

Öncelikle, bu açıklamayı okurken harcadığınız zaman için sizlerden çok özür dilerken, bundan sonra benzeri açıklamalar yapmak yerine 100 metre daha fazla koşmayı tercih edeceğimizi bildirmek istiyoruz.

BiKoşuAdana koşu grubu olarak, her zamanki vakur duruşuna yakışır bir şekilde, bugüne kadar yaptığımız gibi bundan sonra da bu tür açıklamalardan kaçınacağımızı bildirmek isteriz.

Artık tüm Türkiye’nin tanıdığı ve adından saygı ile söz ettiği koşu grubumuz; kurulduğu 2015 yılından bugüne kadar tamamen amatör bir ruhla hareket ederek, çevresindeki insanlara koşu sporunu özendirmeyi/sevdirmeyi temel ilkesi olarak görmüştür. BiKoşuAdana; bir spor kulübü/derneği değildir, tek amacı koşmak olan “Amatör” bir koşu grubu olup bundan sonra da hep bu “Amatör” ruhla yoluna devam edecektir.

Son günlerde sosyal medyada karşımıza çıkan ve anlaşılan o ki henüz çok yeni kurulan oluşum (bu yıl kurulduğunu düşünüyoruz) ile koşu grubumuzun herhangi bir ilişkisi (tarafımıza ait olan BiKoşuAdana markamızın izinsiz kullanımı dışında) kesinlikle bulunmamaktadır.

İlgili spor kulübünün instagram hesabından paylaştığı bir takım iddiaların gerçeği yansıtmadığını özellikle belirtmek isteriz, daha önce grubumuzda yer alan, fakat kurucu üyeler ile diğer üyelerinde ortak katkısı ile hazırlanan yeni yol haritamıza imza atmayan eski arkadaşlarımızdan oluşan bu yeni oluşumun gerçekleri bu denli saptırarak anlam veremediğimiz bir hırsla asılsız söylemlerde bulunmalarını şaşkınlıkla izliyoruz. Oysa biz sadece koşmak üzere bir araya gelmiş insanlarız ve öyle de kalacağız. Amatör bir hareket olduğumuz için BiKoşuAdana markasını korumak ve yaşatmak üzere kurucu üyelerimizin arasından bir arkadaşımız tüm grubun desteğini de arkasına alarak gerekli yasal işlemleri ebetteki takip etmektedir, bu bir anti demokratik bir yönetim değil aksine tüm grubun desteğiyle yürütülen bir çalışmalar serisidir. Hem de markanın kurucusu olan bu arkadaşımızı bütün kararları sanki tek başına almış gibi gösterip, günümüzün artık doğalı olan linç kültürünün etkisiyle onu yıpratmaya, küçük düşürmeye yönelik sarf edilen bu sözlerden dolayı büyük üzüntü duyduğumuzu ve ayrıca arkadaşımızın her zaman yanında olduğumuzu siz dostlarımıza bildirmek isteriz.

Şimdi artık yeni şarkılar söyleme zamanıdır, bizler BiKoşuAdana markamızın altında “Amatör” ruhumuzla koşmaya, insanlara bu sporu sevdirmeye devam edeceğiz.

Adana’ mız için gurur kaynağı olan BiKoşuAdana ,Türkiye’de ve Dünyada koşu sporuna gönül verenlerle el ele ileriye yürümeye devam edecektir.

Sevgi ve saygılarımızla…